bani in plus

Probleme legate de impozitul pe profit. Aspecte practice. Exemple de calcul. Intrebari si Raspunsuri cu privire la impozitul pe profit.

Moderators: ragazza_esuberante, crstmol

Post Reply
adnana_gold
Coffe-drinker
Posts: 5
Joined: Sat Dec 19, 2009 11:40 pm

bani in plus

Post by adnana_gold » Mon Sep 26, 2011 7:11 pm

buna ziua!
va rog sa ma ajutati si pe mine cu o problema!am primit de la finante o instiintare de plata a unor penalitati si m-am dus sa vad ce s-a intamplat ptr.ca nu m-am stiut in urma cu nimic. penalitatile erau ptr. depunerea gresita a dec.101 din 2010 la care s-a depus si o rectificativa mai tarziu...dar penalitatile au ramas.surpriza a fost ca,conform fiselor analitice sunt platiti in plus la impozit vreo 300 lei si deci mi-au incasat mai putin cu aceasta suma(asta era acum o luna).am trecut suma pe care-am platit-o in contul 473 ramanand s-o clarific,dar cum pe vechea contabila n-o mai intereseaza nimic,eu sunt incepatoare...nu stiu ce sa fac!am lasat sa treaca o luna sa vad daca n-a fost totusi o greseala la finante si sa ma trezesc apoi cu restante dar, nu,se pare ca acum la finante totul e ok.nu stiu cum sa-mi reglez eu in contabilitate cei 300 lei care acum sunt in minus.
va multumesc anticipat!

adnana_gold
Coffe-drinker

Mesaje: 4
Membru din: Sâm Dec 19, 2009 11:40 pm

* Mesaj privat
* E-mail

Post Reply

Return to “Impozitul pe profit”