activitate de baza

Propuneri parteneriate, link-exchange, etc.

Moderators: ragazza_esuberante, crstmol

Post Reply
dragoshdmc
Coffe-drinker
Posts: 4
Joined: Thu May 26, 2011 11:35 am

activitate de baza

Post by dragoshdmc » Thu May 26, 2011 11:58 am

buna ziua tuturor!

am infiintat un SRL in anul 2008 si la activitatea principala am pus codul caen 4941 - Transporturi rutiere de mărfuri, activitate ce nu am desfasurat-o deloc, firma fiind suspendata la sfarsitul anului!

acum, vreau sa activez firma si activitatea principala pe care vreau sa o desfasor este 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.

pot desfasura activitatea de comert cu amanuntul fara sa mai schimb codul caen? tin sa precizez ca in lista de coduri alese la infiintarea societatii am ales si 4719, dar ca activitate secundara, si nu activitate principala! si in plus, activitatea de trasnsporturi rutiere de marfuri nu o s-o fac niciodata!

va multumesc!

dmldone
Site Admin
Posts: 5546
Joined: Thu Nov 23, 2006 11:38 am
Location: Tg-Jiu
Contact:

Re: activitate de baza

Post by dmldone » Thu May 26, 2011 1:19 pm

daca ai si autorizare de la ONRC pe 4719 atunci poti sa desfasori. oricum, la reactivare cred ca poti sa iti alegi tu CAEN-urile din Actul Constitutiv pe care vrei sa le autorizezi

dragoshdmc
Coffe-drinker
Posts: 4
Joined: Thu May 26, 2011 11:35 am

Re: activitate de baza

Post by dragoshdmc » Thu May 26, 2011 1:52 pm

am autorizatie, dar stipuleaza ca si activitate secundara! activitatea principala in momentul de fata este transportul rutier, desi acesta activitate nu este desfasurata deloc!

dmldone
Site Admin
Posts: 5546
Joined: Thu Nov 23, 2006 11:38 am
Location: Tg-Jiu
Contact:

Re: activitate de baza

Post by dmldone » Fri May 27, 2011 8:07 am

cand o sa mergi la reactivare la ONRC, le ceri sa iti autorizeze domeniul de pe CUI, dar si pe care il vrei tu in mod express, ca sa nu te coste mult.

Post Reply

Return to “Sustinere forum”