Pareri sub. la examenul de acces CECCAR 19.10.08?

Sa invatam impreuna pentru examenul de acces la profesia de expert contabil si de contabil autorizat.
"Sansa favorizeaza omul pregatit. Louis Pasteur"

Moderators: ragazza_esuberante, crstmol

Post Reply
loras33
Coffe-drinker
Posts: 1
Joined: Fri Oct 17, 2008 10:28 pm

Pareri sub. la examenul de acces CECCAR 19.10.08?

Post by loras33 » Sun Oct 19, 2008 9:49 pm

:) Acum ca primul hop tocmai l-am trecut...Cum vi s-au parut subiectele la minunatul examen de acces de pe 19.10.2008??..

SSilvia
Coffe-drinker
Posts: 1
Joined: Tue Oct 14, 2008 10:05 pm

Re: Pareri sub. la examenul de acces CECCAR 19.10.08?

Post by SSilvia » Sun Oct 19, 2008 10:04 pm

Buna, ce sa zic de examenul de astazi? Pe mine personal m-a cam omorat dreptul. Sper ca am scris suficient ca sa trec de el, insa cred ca nu ar trebui sa ni se ceara atatea cunostinte de drept. Fiecare firma are cel putin un jurist care se ocupa de problemele de ordin juridic ale societatii. Si daca o firma din ziua de azi nu isi permite sa angajeze un consilier juridic, ce pretentii are atunci sa aiba un expert contabil?

corina serban
Coffe-drinker
Posts: 1
Joined: Mon May 31, 2010 5:36 pm

Re: Pareri sub. la examenul de acces CECCAR 19.10.08?

Post by corina serban » Tue Jun 01, 2010 7:17 pm

SSilvia wrote:Buna, ce sa zic de examenul de astazi? Pe mine personal m-a cam omorat dreptul. Sper ca am scris suficient ca sa trec de el, insa cred ca nu ar trebui sa ni se ceara atatea cunostinte de drept. Fiecare firma are cel putin un jurist care se ocupa de problemele de ordin juridic ale societatii. Si daca o firma din ziua de azi nu isi permite sa angajeze un consilier juridic, ce pretentii are atunci sa aiba un expert contabil?

vreau sa stiu cate intrebari se dau la examenul de acces pentru fiecare materie ?

Post Reply

Return to “Clubul candidatilor la examenul de acces la CECCAR”